Відгуки авторів книжки

Павло Парфін

м. Суми

казка "Повітряний змій"

"Щастя у віконці" – дивовижна книга казок. Навіть незрівнянна Шахерезада позаздрила б авторам, які взяли участь в цьому унікальному збірнику, а також його читачам. "Щастя у віконці" – це сучасні казки, які були написані українськими письменниками – нашими сучасниками, а не переклад відомих світових казок. На мій погляд, це дуже важливо, адже наші діти повинні рости на сучасній дитячій літературі. Сучасні авторські казки прищеплюють дітям смак до всього нового, вчать їх фантазувати і створювати нові світи. Що може бути більш захоплюючим і привабливим?

Я дуже вдячний Ірині Астахової, ініціатору і видавцеві книги казок "Щастя у віконці", за надану можливість стати одним з авторів цього прекрасного збірника. Щиро бажаю І. Астахової удачі в нових казкових проектах!

Марія Дем'янюк

м. Хмельницький

казка "Урок доброти"

Мрія кожної людини, що проживає в Україні – зустріти День Святого Миколая у Львові. Мрія кожного письменника, який пише для дітей,  - подарувати свій витвір дітям, що залюбки читатимуть його. Мрія усіх батьків – зробити все, що в їх силах аби на вустах малечі засяяла усмішка. Мрія кожної дитини – відчувати родинне тепло, увагу й ,звісно, отримати незвичайний подарунок у День Святого Миколая. Адже чи не тому дітки намагаються бути особливо слухняними напередодні цього свята.

Саме благодійному фонду «Щастя завжди поруч» вдалося в чудовий святковий день 19 грудня 2016 року реалізувати усі ці мрії. Мабуть, це був один з найбільш пам’ятних Днів Святого Миколая у моєму житті. Звичайно, святковий, сяючий Львів – неймовірне видовище і здавалося, що серце повністю заповнене тим світлим відчуттям свята. Та ні ж бо! Неймовірна радість ще чекала на усіх попереду. Це зустріч, зустріч авторів, казки яких увійшли в книгу «Щастя у віконці» з дітьми – маленькими читачами, які радо усміхалися, тримаючи в рученятах книгу. Багато з них гортали сторінки, тицяючи пальчиками на малюнки, і прохали розповісти казочку до цього зображення.

Дітки раділи, сяяли, і від того сяйва світилися і ми ,автори. У цей день ми мали прекрасну нагоду познайомитися поміж собою, поділитися власним досвідом. І вже роки не є на заваді нашого спілкування. Ми комунікуємо та щиро, як тільки можуть письменники, що пишуть для дітей, радіємо успіхам один одного.

Родзинкою свята стала надана можливість зачитати власну казку малюкам. На сцені стояла казкова зимова хатинка, біля якої автор, зручно умостившись, переповідав маленьким слухачам власний твір. Оченята дітей від задоволення яскріли, наче той сніг, що був окрасою декорації. У якусь мить я також відчула себе дитиною, і святкова атмосфера повністю поглинула мене.

Дуже сподобався майстер-клас для дітей з розпису пряників. Діти творили і це приносило їм радість, тому пряники видалися вдвічі солодшими…

Книга «Щастя у віконці» надзвичайно добра і світла, з чудовими ілюстраціями. До книги увійшла й моя казочка «Урок доброти» , ілюстрована художницею Маргаритою Сичовою із міста Дніпро. Я пишаюся тим, що моя казка увійшла до книги. Зустрічаючись з дітьми у стінах бібліотек та шкіл часто показую книгу і зізнаюся, що неодноразово чула запитання і від дітей і від працівників бібліотек щодо її придбання. Адже це видання дуже потрібне і дітям, і батькам, і вчителям, і працівникам бібліотеки.

До речі, саме тоді, дивлячись на сяючі личка дітей, я зрозуміла, що моє призначення- писати для дітей. У подальшому стала автором книг «Марійчині казки» та «Небесна чудасія», які містять у собі казки для дітей.

Не завершення висловлюю свої сподівання, що такий чудовий благодійний проект матиме своє продовження, адже ми всі з нетерпінням чекаємо на той день, коли казка стає реальністю і мрії усіх і дорослих і дітей втілюються в життя.

Роман Бойчук

м. Івано-Франківськ

казка "Кольорові олівці"

Українських казок забагато не буває; а особливо добрих… До числа таких була зарахована і моя казка «Кольорові олівці». Не просто зарахована, а ще й включена до унікального збірника казок під назвою «ЩАСТЯ У ВІКОНЦІ», яка побачила світ наприкінці 2016 року. Про унікальність збірника казок «ЩАСТЯ У ВІКОНЦІ» можна говорити дуже багато. Та мені, як співавтору цієї книги любові та добра, хочеться більше поділитися враженнями від по-справжньому казкової першої її презентації, яка відбувалася 17 грудня 2016 року у м. Львові у ТРК Victoria Gardens. Сказати, що це було прекрасне свято для дітей та дорослих – це нічого не сказати. Там просто потрібно було бути: чути все на власні вуха і бачити все на власні очі. А ще обійми: щирі і теплі… Яскравим спомином з того святкового вечора є неперевершена спеціально облаштована для авторів сцена-локація, звідки для усіх присутніх читалися казки. Витала по-справжньому казкова атмосфера, яка немов просочилася у святкову залу крізь прочинене вікно з обкладинки самої книги «ЩАСТЯ У ВІКОНЦІ».

Пригадую, наче вчора: сяючі оченята та щирі посмішки діточок, які підходили до мого столика за завітним автографом… А ще під час автограф-сесії автографами обмінювалися і самі автори, що дало змогу ближче поспілкуватися із колегами по перу і завести нових творчих друзів. Особисто для мене також почесним було долучитися до презентації цієї книги у рідному Івано-Франківську, яка відбувалася 23 грудня 2017 року у концертному залі Народного Дому «Просвіта» у рамках казкового вечора «Дорогою до щастя». Авторські читання казок, аніматори, майстер-класи та солодощі для дітей, фото-зони та казковий подіум – все це стало невід`ємними частинками свята і закарбувалося у пам`яті кожного. Усі присутні були приємно вражені яскравим мюзиклом-шоу, побудованим за мотивами самих казок із книги «ЩАСТЯ У ВІКОНЦІ». Даний захід був благодійним, адже усі отримані примірники книги казок «ЩАСТЯ У ВІКОНЦІ» були подаровані дітям-сиротам, дітям із інвалідністю, а також багатодітним сім`ям. Хочеться також відзначити, що сам захід відбувався під патронатом та за підтримки міського голови Руслана Марцінківа. Від себе особисто хочу подякувати організаторам за чудовий, яскравий, добрий мистецький проект, який об`єднав під спільною палітуркою чудових авторів і прочинив віконце світла, любові, добра – у слові «Щастя».

Анжела Левченко

м. Київ

казка "У чому сила людська"

Хіба ж могла я пройти повз конкурс казок тат і мам надзвичайного проекту "Щастя у віконці"? Мої хлопчики виросли на віршиках, піснях, казках, які ми вигадували разом. Вони й досі їх пам'ятають, хоч давно дорослі.

І впевнена, в кожній родині безліч таких своїх оповідок, які , власне, й вирішила зібрати чудова творча мама Ірина Астахова у "Щастя у віконці". Збірочка вийшла по-справжньому тепла і натхненна, бо ж кожен, хто долучився до її створення, віддав краплинку любові.

Інеса Кіфара

м. Львів

казки "Круглячок і його кругла хатка", "Хмародув та Вітроспів", Сонько- дрімко"

Проект “Щастя у віконці” дійсно став для мене щастям зустрічі моїх казок з маленькими читачами. Це така радість чути: “Це ви цю казку написали? Можна ваш автограф?”. Значить твоє творіння подобається! І це надихає на нову творчість! Цей проект допоміг авторам початківцям повірити в свої сили, а малюкам отримати чудову казкову книжку.

Віталія Савченко

м. Івано-Франківськ

казки "Помічники свтого Миколая", "Диво у святвечір"

Казки я творила задовго до проєкту «Щастя у віконці». Але тільки завдяки йому, я торкнулася душею і прикипіла всім серцем до того, що називають благодійністю.

Я далеко не заможна людина, щоб чинити матеріальну благодійність, проте дуже багата іншою, не менш важливою цінністю – Словом. Завдяки йому, я змогла понести казку, і не тільки свою, адже в збірочці п’ятдесят казок авторів з різних куточків України, саме туди, де їх потребували й потребують не менше за ліки, їжу, одяг чи засоби гігієни. Зі збірочкою «Щастя у віконці» я відкрила для себе інший світ, про який лише чула побіжно, світ дітей, що чекають, потребують добрих казок. Адже і в дитячій онкогематології, і у фтизіопульманологічній дитячій лікарні, і в соціально-реабілітаційних центрах, і в школах-інтернатах для дітей з особливими потребами і в малозабезпечених багатодітних родинах, всюди діти чекали й чекають казок. Те, що наші діти мають щодня, а це спілкування, родинні читання, чи ще якісь цілком звичні для нас цінності, тим діткам малодоступна розкіш з певних причин. Так, казка навіть для дітей з неблагополучних сімей стає дивом, від якого оченята починають сяяти чи в 4-7 років, чи й в 12-16. Хто їм коли читав казки? А завдяки цьому неймовірному проєкту, стала можливою розкіш слухати-читати чудові сучасні авторські казки. І мені особисто дав потужний поштовх, стимул і велике бажання творити і йти з маленькою-великою місією волонтерського читання до дітей, які потребують уваги від нас дорослих. А також цікаве знайомство з багатьма чудовими авторами.

Олена Даниліна

м. Київ

казка "Мишенята і море"

Три роки тому зі мною трапилось… щастя. Воно постукало мені у віконце месенджеру й запропонувало поділитися казкою. За хвилину я пережила страх і радість, звично відмовилась, потім несподівано погодилась і поки остаточно не перелякалася відповіла згодою. Швидко відредагувала текст про моїх діточок-мишенят і відправила Ірині Астаховій. Потім була родинна поїздка до урочисто-святкового Львова, радість перебування в колі казкарів і сміливість назватися автором. А там, як то кажуть, аби почати - там воно піде. Далі пішла вже власна книга “Казки для дорослих Принцес” і сміливість назвати себе письменницею. З радістю спостерігаю за творчістю співавторів “Щастя у віконці” й дякую за можливість бути причетною для створення дива!

Відгуки та враження чітачів книжки

  • Facebook
  • Instagram
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now